אז מה זה בעצם וואטסאפ עסקי

וואטסאפ עסקי זוהי גירסה של האפליקציה שתוכננה במיוחד לעסקים קטנים ובינוניים. יש לה את כל הפיצ׳רים הבסיסיים של וואטסאפ הרגילה אבל עם תוספת של כמה אפשרויות חשובות

למה להשתמש בוואטסאפ עסקי

השימוש ב- WhatsApp עסקי מאפשר לבעלי עסקים לתקשר עם לקוחותיהם ברמה האישית בצורה מהירה ומקצועית. השימוש הרחב של בעלי העסקים והפופולריות הגוברת הובילו להופעתה של אפליקציית WhatsApp Business החדשה. הזמינות של אפליקציית העברת הודעות עסקיות בחינם מאפשרת לעסקים לשקול לעבור לאפליקציה זו המאפשרת שירות לקוחות טוב יותר ומגוון שירותים מרכזיים לעסקים. לחברות יש גם אפשרות להפעיל את האפליקציה ולהשתמש בהן באמצעות מספר הקו העסקי או הטלפון השולחני שלהם.

 

איך להתקין וואטסאפ עסקי

אפליקציית WhatsApp Business זמינה עבור iOS ו- Android;

ניתן להתקין אותו על ידי הורדתו מ- Google Play או מחנות האפליקציות בחינם.

 1. היכנס ל- Google Play או ל- App Store במכשיר הנייד.
 2. חפשו WhatsApp Business
 3. לחצו באנדרויד על כפתור התקן

לאחר מכן תוכלו להשתמש ביישום ולהתחיל ליצור חשבון חדש, או להעביר חשבון WhatsApp קיים ל- WhatsApp Business כפי שיוסבר בהמשך.

צור חשבון וואטסאפ עם טלפון נייד וקווי

לבעלי עסקים בווטסאפ ניתנות שתי אפשרויות בפתיחת האפליקציה לראשונה. אפשרות אחת היא להקים חשבון באמצעות מספר הטלפון הנייד המשמש כיום את האפליקציה הרגילה, ואילו השנייה היא להקים חשבון באמצעות הטלפון הקווי העסקי.

מומלץ לפתוח חשבון עם מספר העסק כדי שתוכלו להפריד בין הצ'אטים האישיים לזה של הלקוחות. משתמשי WhatsApp יכולים להשתמש גם באפליקציית WhatsApp וגם באפליקציית WhatsApp Business במכשיר נייד יחיד, כל עוד הם משתמשים בשני מספרים שונים כדי להפעיל כל אחת מהאפליקציות, וכתוצאה מכך יש אפליקציית מסרים אישית ועסקית רשמית.

 

מעבר מווטסאפ רגיל לעסקי וואטסאפ

פתיחת חשבון WhatsApp Business באמצעות מספר טלפון שכבר נמצא בשימוש בטלפון, מאפשרת למשתמשים להעביר את כל הצ'אטים שלהם ב- WhatsApp ליישום WhatsApp Business החדש. המשתמש יוכל לנהל את אנשי הקשר והצ'אטים שלו באמצעות WhatsApp Business. מעבר בין האפליקציות מאפשרת למשתמשי וואטסאפ לנצל את האפליקציה העסקית תוך שמירה על הנתונים מיישום הוואטסאפ הרגיל.

על המשתמשים להתחבר תחילה ל- WhatsApp הסטנדרטי ולגבות את החשבון הקיים לפני שהם משתמשים ב- WhatsApp Business כדי לשמור על נתוני התקשורת הקודמים.

 1. התחברו לאפליקצית וואטסאפ הרגילה
 2. לחצו על 3 הנקודות בחלק העליון של המסל (בעלי אייפון יכולים להתעלם מחלק זה)
 3. בחרו ״אפשרויות״ ואז ״צ׳אט״
 4. בחרו את האופציה ״גיבוי צ׳אט״
 5. לחצו על ״גיבוי״

פתיחת חשבון באמצעות מספר נייח עסקי

מומלץ להשתמש במספר טלפון נייח עסקי בעת פתיחת חשבון עבור WhatsApp Business מכיוון שהוא מפריד בין אנשי הקשר העסקיים לבין האישיים תוך מתן אבטחה טובה יותר. כדי לרשום מספר טלפון קווי, תצטרכו לבצע את השלבים הבאים:

 1. פתחו את אפליקצית הוואטסאפ העסקי
 2. הכניסו את המספר הקווי
 3. בגלל שאי אפשר לשלוח sms לטלפון קווי תאלצו להמתין עד שמספר האימות יעלם
 4. לחצו על אימות באמצעות הטלפון
 5. אתם תקבלו שיחה קולית המכילה את קוד האימות לטלפון הקווי שלו. לחצו על הספרות של קוד האימות שאתה שומע בשיחה בתוך האפליקציה.

על ידי שימוש במספר קווי, משתמשי WhatsApp Business יכולים לחבר את המספר הקוי או הקו הקבוע שלהם המשותף עם לקוחות ושותפים, ללא צורך בשיתוף פרטי הקשר האישיים שלהם ליצירת חשבון.

 

יצירת פרופיל עסקי

המטרה העיקרית של השימוש ב- WhatsApp Business היא הגדרת פרופיל עסקי ב- WhatsApp תוך שימוש ביתרונות האפליקציה. פרופיל העסק יכול להכיל תמונת פרופיל, כתובת העסק, התיאור, שעות הפעילות, הדואר האלקטרוני, פרטי האתר ומידע רלוונטי אחר. אם למשתמשי וואטסאפ יש גם את אפליקציית המסנג'רים הסטנדרטית, הם לא יצטרכו לדאוג שפרטי הקשר האישיים שלהם יהיו ידועים על ידי לקוחותיהם.

שינוי ההודעה "אודות"

הפרופיל יציג את ההודעה, "היי שם! אני משתמש ב- WhatsApp "כאשר האפליקציה מותקנת בפעם הראשונה. על המשתמשים לשנות תחילה את ההודעה כדי להציג הודעה מקצועית. בצע את השלבים הבאים כדי לשנות את ההודעה:

 1. עבור משתמשי אנדרואיד, לחץ על סמל שלוש הנקודות בחלקו העליון של המסך. עבור משתמשי iOS, לחץ על הגדרות
 2. בחרו ״אפשרויות״
 3. לחץ על "הגדרות עסקיות". (כלים עסקיים למכשירי iOS)
 4. לחץ על "פרופיל עסקי".
 5. לחץ על סמל העט בחלקו העליון של המסך
 6. גלול מטה עד שתראה את ההודעה. בחר את ההודעה והחלף את ההודעה הישנה במשהו שמתאר את פעילויות העסק.

יצירת פרופיל עסקי

 1. עבור לדף "הגדרות" שוב.
 2. לחץ על "הגדרות עסקיות". (כלים עסקיים למכשירי iOS)
 3. לחץ על האפשרות "פרופיל עסקי".
 4. לחץ על סמל העט בחלקו העליון של המסך.
 5. ערוך את השדות הרצויים.

יצירת תגובות מהירות בווטסאפ

יתרון אחד בשימוש בווטסאפ ביזנס הוא היכולת שלה ליצור תגובות מהירות שמשתמשים לא יצטרכו להקליד בכל פעם שהם שולחים את אותן ההודעות. משתמשים יכולים ליצור תשובות שהוכנו מראש שהם יכולים לטעון על ידי לחיצה על מקש הקיצור של WhatsApp. משתמשי WhatsApp Business צריכים רק לבצע את הצעדים הבאים כדי ליצור תגובות מוכנות מראש:

 1. משתמשי אנדרואיד, לחצו על סמל שלוש הנקודות בחלקו העליון של המסך. עבור משתמשי iOS, לחצו על הגדרות.
 2. בחרו ״אפשרויות״
 3. לחץ על "הגדרות עסקיות". (כלים עסקיים למכשירי iOS)
 4. לחצו על "תגובות מהירות".
 5. יש כבר תגובות מהירות זמינות, אך משתמשים יכולים גם להוסיף תגובות מותאמות אישית. לחץ על כפתור הפלוס כדי ליצור תשובה חדשה.
 6. הזן את ההודעה שברצונך לשלוח בחלונית התשובה המהירה. בשדה קיצור הדרך, תוכלו להגדיר את כותרת / תג ההודעה.

לאחר יצירת תגובה מהירה, משתמשי WhatsApp Business יכולים לטעון את התשובות באמצעות מקש ה / כדי לטעון אותן.

הוספת הודעה ״לא זמין״

לקוחות מסוימים נוטים ליצור קשר עם עסקים מחוץ לשעות העבודה או כאשר הם סגורים במשך היום. באמצעות WhatsApp Business, העסקים עצמם יכולים להגדיר אוטומטית הודעות "לא זמין" מוגדרות מראש, שאנשי הקשר יקבלו אוטומטית כאשר ינסו ליצור קשר עם עסק. משתמשים יכולים להגדיר את ההודעה "לא זמין" באמצעות השלבים הבאים:

 1. משתמשי אנדרואיד, לחצו על סמל שלוש הנקודות בחלקו העליון של המסך. עבור משתמשי iOS, לחצו על הגדרות.
 2. בחרו ״אפשרויות״
 3. לחץ על "הגדרות עסקיות". (כלים עסקיים למכשירי iOS)
 4. לחץ על "לא זמין".
 5. הפעל את הפונקציה שליחת הודעה
 6. כתוב את ההודעה שברצונך שאיש הקשר יקבל.

לאחר הפעלת השירות וכתיבת ההודעה, המשתמשים יכולים לבחור מתי אנשי הקשר שלהם יקבלו את ההודעה "לא זמינה". משתמשים יכולים לבחור משלוש אפשרויות:

שימוש בתוויות WhatsApp עסקי

משתמשי WhatsApp Business יכולים לארגן ולמיין את הלקוחות איתם הם מדברים באמצעות תוויות. המשתמש יכול להוסיף סימניות ללקוחותיהם בעסקאות שהושלמו, לקוחות מעוניינים, לקוחות שלא שולמו ואחרים. סימניה תופיע לצד איש קשר שכותרתו, וניתן יהיה להבדיל בין התוויות באמצעות צבעים שונים.

משתמשים יכולים להוסיף תוויות על ידי ביצוע השלבים הבאים:

 1. לחץ על סמל "צ'אט" בפינה השמאלית התחתונה של המסך.
 2. בחר את איש הקשר הרצוי
 3. לחץ על סמל שלוש הנקודות בחלק העליון של המסך או הקש על שם איש הקשר
 4. לחץ על "תווית צ'אט".
 5. הגדר את סוג התווית הרצויה עבור איש הקשר המסוים.

התוויות שהוגדרו מראש באפליקציה הן הבאות:

משתמשי WhatsApp Business בפלטפורמות אנדרואיד יכולים למחוק או לערוך את התוויות הקיימות כדי להחליף אותן בתווית חדשה על ידי ביצוע השלבים הבאים:

 1. עבור משתמשי אנדרואיד, לחץ על סמל שלוש הנקודות בחלקו העליון של המסך. עבור משתמשי iOS, לחץ על הגדרות
 2. עבור משתמשי Android, לחץ על אפשרות התוויות. עבור משתמשי iOS, לחץ על כלים עסקיים ואז על תוויות.

יצירת רשימת תפוצה WhatsApp עסקי

שליחת הודעה אחת לעד 256 אנשים אפשרית באמצעות WhatsApp Business על ידי יצירת רשימת תפוצה. משתמשים יכולים ליצור רשימת תפוצה על ידי ביצוע השלבים הבאים:

 1. לחץ על סמל שלוש הנקודות או על הסמל בצורת עט בחלקו העליון של המסך.
 2. בחר "שידור חדש" או "רשימה חדשה".
 3. בחר את אנשי הקשר להוספה לרשימת התפוצה. למשתמש אפשרות לבחור ולהוסיף רשימת תפוצה של עד 256 אנשים.

פתיחת רשימות תפוצה רבות מדי ושליחת הודעות לכולן בו זמנית עלולה לגרום לחסימת החשבון, לכן מומלץ להימנע מכך.

ההודעות מתקבלות בנפרד, וכל תגובה אליהן מתקבלת גם בנפרד. השיחה שהתקבלה דומה לזו של שיחה רגילה בוואטסאפ. רשימת התפוצה אינה הופכת לצ'אט קבוצתי שבו אנשי הקשר יכולים להחליף הודעות זה עם זה. החיסרון היחיד ברשימות תפוצה הוא שמישהו ברשימת התפוצה שלא שמר אותך כאיש קשר אינו יכול לקבל שום הודעה שנשלחה דרך הרשימה. פתיחת יותר מדי רשימות תפוצה ושליחת הודעות לכולן בו זמנית עלולה לגרום לחסימת החשבון, לכן מומלץ להימנע מכך.

ההודעות מתקבלות בנפרד, וכל תגובה אליהן מתקבלת גם בנפרד. השיחה שהתקבלה דומה לזו של שיחה רגילה בוואטסאפ. רשימת התפוצה אינה הופכת לצ'אט קבוצתי שבו אנשי הקשר יכולים להחליף הודעות זה עם זה. החיסרון היחיד ברשימות תפוצה הוא שמישהו ברשימת התפוצה שלא שמר אותך כאיש קשר אינו יכול לקבל הודעות שנשלחו דרך הרשימה.